top of page
Billur Örnek.jpeg

Billur Örnek

Doktor Klinik Psikolog, Psikoterapist

Ege Üniversitesi, Psikoloji Bölümü
Ege Üniversitesi, Klinik Psikoloji Yüksek Lisans
Çukurova Üniversitesi, Psikolojik Danışma ve Rehberlik Doktora

Lisans Eğitimini 2006 yılında Ege Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nde, yüksek lisans eğitimini ise yine Ege Üniversitesi Klinik Psikoloji Yüksek Lisans Programı’nda tamamladı. Aldığı bilişsel davranışçı terapi psikolojik değerlendirme eğitimleri ile psikoterapi uygulamalarına 2007 yılında başladı.

 

Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde nörolojik bozukluklar konusunda klinik çalışmalar yürüten bir araştırma ekibine araştırma psikoloğu olarak katıldı. İzmir MS Derneği’ne MS hastalarına yönelik yaptığı çalışmalar ve etkinliklerle destek verdi. Yüksek lisans tezini “Migren Baş Ağrısında Öfke Ve Kişilik Özellikleri” üzerine yaptığı araştırma ile gerçekleştirdi. 2010 yılında Mustafa Kemal Üniversitesi Psikolojik Danışma ve Rehberlik Bölümü’ne atandı. Akademik çalışmalarını yürütürken üniversitenin psikolojik danışma ve rehberlik biriminde, üniversite öğrencileri ve personeline yönelik danışmanlık ve psikoterapi çalışmalarını bireysel ve grup düzeylerinde yürüttü. Çukurova Üniversitesi Psikolojik Danışma ve Rehberlik Doktora Programı’na devam ederken ise, Alman IF Weinheim Enstitüsü’nden Sistemik Çift ve Aile Terapisi Eğitimi’ni tamamladı. Doktora tezini çiftlerde ilişki sürdürme becerileri üzerine hazırladığı bir programın etkililiğinin ölçülmesi üzerine kurguladı. Doktora eğitimini tamamlamasının ardından, 2017 yılından bu yana İstanbul Medipol Üniversitesi’nde Yardımcı Doçent Dr. (Dr. Öğr. Üyesi) olarak Psikolojik Danışma ve Rehberlik Anabilim Dalı’nda görev yapmaya devam etmektedir.

 

Bilişsel Davranışçı Terapi, EMDR, Sistemik Çift ve Aile Terapisi,  Psikodrama, Kabul ve Kararlılık Terapisi, Şema Terapi ve Diyalektik Davranış Terapisi alanlarında aldığı eğitimler kapsamında danışmanlık pratiğini eklektik çerçevede sürdürmektedir. 

bottom of page