top of page
WhatsApp Image 2023-05-08 at 23.16.33.jpeg

Çiğdem Yeşilleten

Klinik Psikolog, Psikoterapist

İstanbul Üniversitesi, Psikoloji Bölümü
Boğaziçi Üniversitesi, Klinik Psikoloji Yüksek Lisans

1998 yılında İstanbul Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nden, 2001  yılında Boğaziçi Üniversitesi Klinik Psikoloji Yüksek Lisans programından mezun olmuştur. Öğrencilik yılları ve takip eden yıllarda İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Ruh Sağlığı ve Hastalıkları ABD Psikiyatri Polikliniği, Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesi Ruh Sağlığı ve Hastalıkları ABD Anksiyete Polikliniği, Bakırköy Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi Psikoz Servisi ve Nevroz Servisi’nde staj ve gönüllü çalışmalar yapmıştır.

Yüksek lisans tez çalışmasında algılanan stres, sosyal destek, beklentiler ve başetme yollarının depresyon ve kaygı üzerindeki etkilerini araştırmıştır.

Klinik çalışmalarını Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji Araştırma ve Uygulama Merkezi (BÜPAM)(2001-2011), Gayrettepe Florence Nightingale Hastanesi (2005-2007) ve özel psikolojik danışmanlık merkezlerinde  sürdürmüştür. 2008-2017 yılları arasında Türk Psikologlar Derneği İstanbul Şube’sinde Wechsler Çocuklar için Zeka Testi (WISC-R ve WISC-IV) eğitmeni olarak çalışmıştır. Boğaziçi Üniversitesi, Doğuş Üniversitesi ve Bilgi Üniversitesi’nde part-time öğretim görevlisi olarak çalışmış, ders ve seminerler vermiştir.

Uzun yıllar süren meslek hayatı boyunca çeşitli toplumsal projeler hazırlamış ve yürütmüş, eğitimler, seminerler ve atölye çalışmaları sürdürmüştür; televizyon programlarına konuk olmuş, dergilere yazılar yazmıştır.

 

Fabula Psikoloji’de psikodinamik ve nesne ilişkileri yaklaşımıyla yetişkinlerle çalışmakta ve meslektaşlara süpervizyon vermektedir.

bottom of page