top of page
IMG_3093 copy 3.jpg

Merve Ekici

Uzman Psikolog, Psikoterapist
Columbia Üniversitesi, Psikoloji Bölümü
New York Üniversitesi, Ruh Sağlığı ve Psikolojik Danışmanlık Yüksek Lisans

Lisans eğitimini 2016 yılında Columbia Üniversitesi, Barnard Koleji, Psikoloji Bölümü’nde tamamladı. 2018 yılında, New York Üniversitesi Uygulamalı Psikoloji Bölümü’nde yer alan Ruh Sağlığı ve Psikolojik Danışmanlık Programı’ndan uzmanlığını aldı. Tezini, Yeme Bozukluğu olan kadın hastalarda Cinsel Fonksiyon Bozuklukları ve Evlilik Sorunları üzerine yazdı. Yüksek Lisans eğitimi kapsamında klinik stajını 2017-2018 yılları arasında Berkeley Koleji Psikolojik Danışmanlık ve Psikoterapi Birimi’nde tamamladı. Bu süreçte bir çok farklı sosyo-kültürel ve etnik özgeçmişlere sahip ergen ve yetişkinlere bireysel psikoterapi hizmeti sundu.

2015-2016 yılları arasında New York Bellevue Hastanesi’nde Hemşirelik Hizmetleri altında Hasta Bakım Servisi’nde gönüllü stajyer olarak görev aldı. Stajyerlik görevi esnasında, kronik sağlık sorunları sebebiyle uzun süreli yatarak tedavi gören ve psikolojik zorlanmalar yaşayan hastalarla çalıştı. Ek olarak, 2017 yılında New York’ta William Alanson White Institute’da ergen psikopatolojisi seminerlerine katılım sağladı.

Yüksek Lisans eğitimi süresince Bilişsel Davranışçı Terapi (BDT) çerçevesinde eğitim aldı. BDT’ye ek olarak, faydalandığı yöntemleri genişletmek ve psikoterapi çalışmalarında daha kapsamlı bir anlayışa ulaşmak için; Psikodinamik Terapiler Merkezi’nden Psikanalizde İlişkisel Kuramın Gelişimi eğitimini, Dr. Russ Harris tarafından verilen Kabul ve Kararlılık Terapisi eğitimini ve Varoluşçu Akademi tarafından verilen Varoluşçu Psikoterapilere Giriş seminerlerini tamamladı.

2018 ile 2020 yılları arasında iki yıl süre ile Amerikan Hastanesi bünyesinde bulunan ve Koç Üniversitesi Sağlık Merkezi’nde yer alan Koç Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Psikoterapi Merkezi’nde üniversite öğrencileri ile çalıştı. Birimde çalıştığı süre boyunca, hem Türkçe hem de İngilizce olarak bireysel terapi hizmeti sürdürdü.

Fabula Psikoloji bünyesinde Bilişsel Davranışçı Terapi, Kabul ve Kararlılık Terapisi ve Varoluşçu Psikoterapi metotlarından yararlanarak eklektik bir yaklaşım ile danışmanlık sürecini kişiye özel hale getirerek çalışmaktadır. 

bottom of page