top of page
2021-01-08_edited.jpg

Özge Ar

Klinik Psikolog, Psikoterapist
Boğaziçi Üniversitesi, Psikoloji ve Felsefe Bölümü
Boğaziçi Üniversitesi, Felsefe Yüksek Lisans
Bilgi Üniversitesi, Klinik Psikoloji Yüksek Lisans

2001 yılında Kadıköy Anadolu Lisesi`ni bitirmiştir ve 2006 yılında Boğaziçi Üniversitesi’nden Psikoloji ve Felsefe bölümlerinde çift ana dal programını tamamlayarak onur derecesi ile mezun olmuştur. Lisans döneminde Marmara Üniversitesi Hastanesi Psikiyatri Bölümü’nde gönüllü olarak staj yapmış, hastane bünyesinde anne-çocuk bağlanması ile ilgili projede araştırmacı olarak çalışmıştır. Boğaziçi Üniversitesi Felsefe bölümünde yüksek lisansını zihin felsefesi ve müzik alanlarındaki teziyle 2009 yılında, İstanbul Bilgi Üniversitesi Klinik Psikoloji dalında yaptığı yüksek lisansını obezite alanındaki projesiyle 2013 yılında tamamlamıştır. 2011-2012 yılları arasında Bilgi Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık Merkezi`nde stajyer klinik psikolog olarak süpervizyon altında yetişkinlerle bireysel psikoterapi yapmıştır. Aynı tarihlerde Günışığı Çocuk ve Aile Danışmanlık, Değerlendirme ve Eğitim Merkezi’nde stajyer psikolog olarak çalışmıştır.

2011 yılından beri yetişkin, çocuk, ergen ve ailelere yönelik bireysel psikoterapi ve psikolojik danışmanlık hizmetleri vermektedir. İngilizce terapi ve danışmanlık hizmeti sunabilmektedir. Çocuklar ve yetişkinler ile psikolojik test ve değerlendirme çalışmaları yapmaktadır. WISC 4 Zeka Testi ve CAS Testi (Bilişsel Değerlendirme Sistemi Testi) uygulayıcı sertifikalarına sahiptir. 2008 yılından beri Özel Efdal Okulları'nda çocuklar ve aileleri ile çalışmakta, anaokulları rehberlik bölümünü yönetmektedir. Bilişsel ve Davranışçı Terapi, Motivasyonel Görüşme ve Oyun Terapileri eğitimleri almıştır. Psikanalize ilgi duymakta ve psikanaliz seminerlerini takip etmektedir. Türk Psikologlar Derneği ve Oyun Terapileri Derneği üyesidir. Oyun Terapileri Derneği kurucu üyelerinden olup, dernek bünyesinde çeşitli projelerde yürütücü ve çevirmen olarak görev almaktadır.

Fabula Psikoloji’de ağırlıklı olarak psikodinamik yaklaşımla yetişkinlerle ve on üç yaş üzeri gençlerle bireysel terapi çalışmalarını sürdürmektedir. Çocuk ve ergenlere WISC-4 (6-16 yaş) ve CAS (5-17 yaş) testlerini uygulamaktadır.
 

 

bottom of page