top of page
Tuba.jpeg

Tuba Dikbaş

Klinik Psikolog, Psikoterapist
Bilgi Üniversitesi, Psikoloji Bölümü
Marmara Üniversitesi, Klinik Psikoloji Yüksek Lisans

2018 yılında İstanbul Bilgi Üniversitesi Psikoloji Bölümünden mezun olmuştur. Lisans eğitimi sırasında üniversitenin Bilişsel Psikoloji Laboratuvarında ve Klinik Psikoloji Yüksek Lisans Programında gerçekleştirilen araştırma çalışmalarında gönüllü asistanlık yapmıştır. 

Lisans eğitiminin hemen ardından Klinik Psikoloji alanındaki uzmanlık eğitimini 2020 yılında Marmara Üniversitesinde tamamlamıştır. Yüksek Lisans tezinde Patolojik Satın Alma Taraması'nı Türkçe'ye kazandırmış ve patolojik satın almanın sosyodemografik özellikleri üzerine çalışmıştır.

 

Uzmanlık eğitimi boyunca Şema Terapi ve Diyalektik Davranışçı Terapi yaklaşımları üzerine eğitim almıştır. Bu dönemde Şehir Padem’de psikolog olarak çalışmış ve süpervizyonlarını Şema Terapi ekolünde almıştır. 2021'de Prof. Dr. Gonca Soygüt'ten The International Society of Schema Therapy (ISST) onaylı Şema Terapi Temel Düzey Eğitimi'ni tamamlamıştır. Ek olarak, Duygu Odaklı Çift ve Aile Terapileri Derneği (DOÇAT) tarafından verilen Duygu Odaklı Bireysel Terapi eğitimini almıştır

Fabula Psikoloji bünyesinde sürdürmekte olduğu mevcut uygulamalarında yetişkinlerle Şema Terapi ekolü ile danışmanlık hizmeti vermeye devam etmektedir. 

bottom of page