top of page
Gözde Emir.jpg

Gözde Emir

Klinik Psikolog, Psikoterapist

Université Lyon Lumiere 2 – Psikoloji
Université Lyon Lumiere 2 – Psikanalitik Klinik Psikopatoloji

Gözde Emir, 2014 yılında Saint Michel Fransız Lisesini bitirdikten sonra 2019 yılında Lyon Lumière 2 Üniversitesinin Psikoloji bölümünden mezun olmuştur. Lisans eğitimi sırasında Kadıköy Belediyesi Çocuk Koruyucu Ruh Sağlığı Merkezinde çocuk-ergen stajını gerçekleştirmiş; Lyon’da özel bir kurumda ise zihinsel ve bedensel engellilerle çalıştığı stajını tamamlamıştır.

 

Uzmanlık eğitimini yine Lyon Lumière 2 Üniversitesinde devam ederek; Psikanalitik Klinik Psikopatoloji Terapi ekolü çerçevesinde eğitim almıştır.

 

Meslek hayatına yüksek lisansı sırasında başlamış, Lyon’da Maison de l’Enfance adlı devlete bağlı bir kurumda 5-11 yaş arası çocuklarla birlikte çalışmış, psikolojik durum değerlendirmeleri yaparak çocuk-aile-okul üçgenindeki eksiklikleri belirlemiş ve ihtiyaca uygun terapötik hizmeti sağlamıştır. Bu deneyimiyle paralel olarak tezini “Anaokulu çağı çocuklarında oyun pratiği eşliğinde “Ben” ve Kimlik İnşası” üzerine yazmıştır.

 

Daha sonrasında 2021 yılında Türkiye’ye dönüş yaparak Üsküdar Üniversitesinde diplomalarının Türkiye’deki denkliğini almış ve «Yetişkinlerde Yeme Tutumları ve Kişilerarası İlişkiler» hakkındaki projesini başarıyla tamamlamıştır. Bu süreçte İstanbul’da özel danışmanlık merkezlerinde çalışmalarına devam ederek terapi uygulamalarında deneyim kazanmıştır.

 

2021 yılından bu yana, bireysel psikoterapi çalışmalarını yüz yüze ve online olarak hem Türkçe hem de Fransızca sürdürmektedir. Aynı zamanda, Uzm. Dr. Selim Başarır’ın sistemik çift terapisi uygulamalarında co-therapist olarak görev almakta, düzenli süpervizyonuna devam etmektedir.

 

Şu anda Fabula Psikoloji’de ağırlıklı olarak Psikodinamik psikoterapi yaklaşımı çerçevesinde çalışmakta ve aldığı eğitimler kapsamında kişiye özel eklektik uygulamalarla yetişkinlerle bireysel çalışmalarını sürdürmektedir. 

bottom of page