top of page
WhatsApp Image 2021-05-17 at 15.04.11.jp

Melis Caner

Klinik Psikolog, Psikoterapist
Hacettepe Üniversitesi, Psikoloji Bölümü
Hacettepe Üniversitesi, Klinik Psikoloji Yüksek Lisans

2007 yılında Hacettepe Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nden mezun olmuştur. Ardından 2009 yılında Hacettepe Üniversitesi Klinik Psikoloji Yüksek Lisans programını tamamlamıştır. Yüksek lisans eğitimi boyunca Bilişsel Davranışçı Terapi ve Kişilerarası Terapi yaklaşımları üzerine eğitim ve süpervizyonlar almış, Hacettepe Üniversitesi Onkoloji Hastanesi ve Hacettepe Üniversitesi Çocuk ve Yetişkin Psikiyatri servislerinde stajlarını tamamlamıştır. Uzmanlık tezini evli bireylerde anne-babalarıyla olan deneyimler, kendi şemaları ve eşler arası değerlendirmeler hakkındaki çalışma ile yayınlamıştır.

 

Uzmanlığı sonrasında Remed-Avita Çalışan Destek Hizmetleri’nde psikolojik destek biriminde, Memorial Sağlık Grubu bünyesinde Etiler Tıp Merkezi ve Şişli Hastanesi’nde, Işık Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık Merkezi’nde ve VKV Amerikan Hastanesi’ne bağlı olarak Koç Üniversitesi Psikolojik Tedavi Merkezi’nde (KUPTEM) çalışmış, lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencilerine bireysel psikolojik danışmanlık hizmeti vermiştir. Melis Caner’in yayınladığı sözlü bildirilerin yanı sıra bir çeviri yayını (Narsistle Ateşkes) bulunmaktadır.

Yüksek lisans eğitiminden sonra ISST (International Society of Schema Therapy) onaylı Şema Terapi eğitimi almış ve 2 yıl süren süpervizyonunu tamamlamıştır. Ayrıca ACT (Academy of Cognitive Therapy) programı ile uyumlu Bilişsel Davranışçı Terapi eğitimlerini sürdürmüştür. Zeynep Armay tarafından düzenlenen psikoonkoloji eğitimlerine katılmıştır. İki yıl boyunca analitik yorumlama çalışmaları ve rüya analizleri grubuna devam etmiştir. Halen Self Psikolojisi üzerine eğitim ve süpervizyon çalışmalarını sürdürmektedir. Türk Psikologlar Derneği ve International Association for Psychoanalytic Self Psychology (IAPSP) üyesidir.

 

bottom of page