top of page
İpek İzgialp.jpg

İpek İzgialp Özen

Klinik Psikolog, Psikoterapist

Boğaziçi Üniversitesi, Psikoloji Bölümü
Okan Üniversitesi, Klinik Psikoloji Yüksek Lisans
Adnan Menderes Üniversitesi, Klinik Psikoloji Doktora (devam ediyor)

2001 yılında Tarsus Amerikan Lisesi`nden mezun olmuştur. 2006 yılında Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji Bölümü'nü onur derecesi ile bitirmesinin ardından 2008 yılında Okan Üniversitesi Klinik Psikoloji yüksek lisans programını tamamlamıştır.  Yüksek lisans eğitimi boyunca Bilişsel Davranışçı Terapi yaklaşımı üzerine eğitim ve süpervizyonlar almış olup klinik stajlarını Gata Haydarpaşa Eğitim Hastanesi Psikiyatri Kliniği ve Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi Ergen ve Genç Erişkin Psikiyatri Servisi’nde tamamlamıştır.

 

Şu anda Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Klinik Psikoloji programında tez aşamasında doktora eğitimine devam etmektedir. Doktora eğitimi kapsamında Sorun Çözme Terapisi yaklaşımı üzerine süpervizyon sürecini tamamlamıştır. Ayrıca, bu süreçte Bilişsel Terapi, Davranışçı Terapi, Sorun Çözme Terapisi, Kabul ve Kararlılık Terapisi ve Psikodinamik Terapi üzerine eğitimler almış olup süpervizyon almaya devam etmektedir.

 

Çalışma hayatına, 2006 yılında yüksek lisans eğitimi devam ederken Tuzla Psikolojik Danışmanlık Merkezi’nde başlamıştır. Bu merkezde çocuk, ergen ve yetişkinlere yönelik bireysel terapi çalışmaları yapmış, ek olarak çeşitli konularda eğitim ve seminerler düzenlemiştir. 2008-2009 yılları arasında Avita Çalışan Destek Hizmetleri çatısı altında anlaşmalı kurumların çalışanlarına psikolojik destek vermiş; psikolojik durum değerlendirmeleri yaparak danışanların ihtiyaçlarına uygun yönlendirmeleri yapmıştır.

 

Farklı deneyimlere olan merakıyla kurumsal çalışma alanına yönelmiş, 2009-2010 yıllarında Millward Brown Pazar Araştırma şirketinde Kalitatif Araştırma, 2010 – 2015 yılları arasında ise Akbank İnsan Kaynakları bölümünde Kariyer Yönetimi ve İşe Alım görevlerinde çalışmıştır. Bu alandaki deneyimini psikoloji bilimine olan özlemiyle birleştirerek Uluslararası Koçluk Federasyonu akreditasyonu olan Adler International Learning’de pozitif psikoloji yaklaşımlı etkileşimsel koçluk eğitimi almıştır. Daha sonra, kısa bir süre bireysel koçluk çalışmaları yapmış olup 2016’dan bu yana belirli aralıklarla özel merkezlerde yetişkinlerle bireysel çalışmalarına devam etmiştir. Bu süreçte, danışanları ile kognitif ve davranışçı yaklaşımlar ekseninde yaptığı çalışmaların faydalarını görmekle beraber çeşitli durumlarda farklı yöntemlere ihtiyaç duyması sonucunda Uluslararası Şema Terapi Enstitüsü (ISST) onaylı Şema Terapi Temel Eğitimi’ni tamamlamıştır. Ayrıca, Davranış Bilimleri Enstitüsü’nden EMDR I. Düzey Temel Eğitimi almıştır.

 

Şu anda Fabula Psikoloji’de ağırlıklı olarak Şema Terapi yaklaşımı olmak üzere Bilişsel Terapi, Davranışçı Terapi, Sorun Çözme Terapisi, Kabul ve Kararlılık Terapisi ve EMDR tekniklerini kullanarak yetişkinlerle bireysel çalışmalarını sürdürmektedir. 

bottom of page